اخبار
اخبار
جدیدترین اخبار در موضوعات مختلف
 • 770619 نفر عضو این کانال هستند
 • اخبار و سیاست
بروز رسانی‌های اخیر
 • قطع جهانی فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ؛ آنچه تا کنون می‌دانیم


  🔹فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ در بیانیه‌های جداگانه‌ای عصر دوشنبه اعلام کردند خدمات این رسانه‌های اجتماعی با اختلال جهانی و سراسری مواجه شده است.
  🔹وب‌سایت فیسبوک هم به مدت نیم ساعت کاملاً از دسترس خارج شد و دسترسی‌ به برنامه‌های اینستاگرام و واتساپ غیرممکن شد.
  🔹فیسبوک هنوز توضیح مشخصی درباره دلیل این اختلالات اعلام نکرده است. با وجود این، کارشناسان مسائل امنیت سایبری خطای DNS (سیستم نام دامنه) را یکی از دلایل احتمالی بروز مشکل می‌دانند.
  🔹«سیستم نام دامنه» (DNS) اسامی وب‌سایت‌ها را به آدرس‌های آی.پی قابل خواندن توسط رایانه‌ها تبدیل می‌کند و به همین جهت به آن «دفترچه تلفن اینترنت» گفته می‌شود.
  🔹بدون DNS رایانه‌هانمی‌دانند چطور به سرورهای میزبان وب‌سایت‌هایی که برای آنها جستجو انجام می‌شود وصل شوند.
  🔹با وجود این، برخی از کارشناسان می‌گویند مشکل احتمالاً وسیع‌تر از اختلال DNS فیسبوک است زیرا اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است نیز از کار افتاده اما سرویس‌های DNS آن که توسط آمازون میزبانی می‌شود با مشکلی مواجه نیستند.
  🔹درباره اینکه استفاده از این شبکه‌ها چه زمانی ممکن خواهد شد نیز هنوز توضیح مشخصی ارائه نشده اما وبگاه سی‌ان‌ان نوشته این واقعیت که شرکتی با وسعت فیسبوک بیش از سه ساعت است که از دسترس خارج شد به معنای آن است که ممکن است مشکل به زودی حل نشود.
  قطع جهانی فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ؛ آنچه تا کنون می‌دانیم 🔹فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ در بیانیه‌های جداگانه‌ای عصر دوشنبه اعلام کردند خدمات این رسانه‌های اجتماعی با اختلال جهانی و سراسری مواجه شده است. 🔹وب‌سایت فیسبوک هم به مدت نیم ساعت کاملاً از دسترس خارج شد و دسترسی‌ به برنامه‌های اینستاگرام و واتساپ غیرممکن شد. 🔹فیسبوک هنوز توضیح مشخصی درباره دلیل این اختلالات اعلام نکرده است. با وجود این، کارشناسان مسائل امنیت سایبری خطای DNS (سیستم نام دامنه) را یکی از دلایل احتمالی بروز مشکل می‌دانند. 🔹«سیستم نام دامنه» (DNS) اسامی وب‌سایت‌ها را به آدرس‌های آی.پی قابل خواندن توسط رایانه‌ها تبدیل می‌کند و به همین جهت به آن «دفترچه تلفن اینترنت» گفته می‌شود. 🔹بدون DNS رایانه‌هانمی‌دانند چطور به سرورهای میزبان وب‌سایت‌هایی که برای آنها جستجو انجام می‌شود وصل شوند. 🔹با وجود این، برخی از کارشناسان می‌گویند مشکل احتمالاً وسیع‌تر از اختلال DNS فیسبوک است زیرا اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است نیز از کار افتاده اما سرویس‌های DNS آن که توسط آمازون میزبانی می‌شود با مشکلی مواجه نیستند. 🔹درباره اینکه استفاده از این شبکه‌ها چه زمانی ممکن خواهد شد نیز هنوز توضیح مشخصی ارائه نشده اما وبگاه سی‌ان‌ان نوشته این واقعیت که شرکتی با وسعت فیسبوک بیش از سه ساعت است که از دسترس خارج شد به معنای آن است که ممکن است مشکل به زودی حل نشود.
  4
  0 0
 • شناسه ویدیو : 446
  فوت مداح ایلامی حین نوحه خوانی

  🔹 #ابراهیم_مرادی مداح روستای فاطمیه بخش آسمان آباد در شهرستان #چرداول استان #ایلام، دیشب حین نوحه خوانی درگذشت.
  فوت مداح ایلامی حین نوحه خوانی 🔹 #ابراهیم_مرادی مداح روستای فاطمیه بخش آسمان آباد در شهرستان #چرداول استان #ایلام، دیشب حین نوحه خوانی درگذشت.
  3
  1 24 0
 • حذف رسمی کاراته از بازی‌های المپیک

  🔹کمیته سازماندهی المپیک فهرستی از رشته‌های ورزشی #المپیک ۲۰۲۴ در پاریس را منتشر کرد که در آن #کاراته وجود ندارد.
  🔹علاوه بر کاراته رشته‌های بیس‌بال و سافت‌بال هم جایگاهی در برنامه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ ندارند.
  حذف رسمی کاراته از بازی‌های المپیک 🔹کمیته سازماندهی المپیک فهرستی از رشته‌های ورزشی #المپیک ۲۰۲۴ در پاریس را منتشر کرد که در آن #کاراته وجود ندارد. 🔹علاوه بر کاراته رشته‌های بیس‌بال و سافت‌بال هم جایگاهی در برنامه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ ندارند.
  3
  1 0
 • شناسه ویدیو : 445
  ناامیدی مردم #افغانستان برای فرار از دست #طالبان به حدی است که میخواهند فقط نوزادان و بچه ها را از دروازه #فرودگاه #کابل عبور دهند
  ناامیدی مردم #افغانستان برای فرار از دست #طالبان به حدی است که میخواهند فقط نوزادان و بچه ها را از دروازه #فرودگاه #کابل عبور دهند :cold_sweat:
  1
  1 19 0
 • ترخیص بیش از ۲۰ هزار کیلوگرم مواد اولیه دارو‌های مرتبط با #کرونا

  🔸جمال ارونقی معاون فنی #گمرک ایران:

  🔹تاکنون ۳۸ محموله #واکسن وارداتی، به تعداد ۲۵ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۶۱۰ دوز از کشور‌های مختلف از جمله: #چین، #ژاپن، #روسیه، #ایتالیا، کره جنوبی و #هند وارد کشور و از پای پرواز #ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

  🔹با صدور مجوز ترخیص از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حتی در روز‌های تعطیل، تاکنون بیش از ۲۰ هزار کیلوگرم مواد اولیه دارو‌های مرتبط با کرونا از جمله: #رمدسیویر؛ #فاویپیراویر؛ #بتادکس و #فاموتیدین ظرف هفته جاری، بصورت حمل یکسره و از پای پرواز یا از سردخانه‌های فرودگاه امام خمینی توسط گمرک ترخیص شد.
  ترخیص بیش از ۲۰ هزار کیلوگرم مواد اولیه دارو‌های مرتبط با #کرونا 🔸جمال ارونقی معاون فنی #گمرک ایران: 🔹تاکنون ۳۸ محموله #واکسن وارداتی، به تعداد ۲۵ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۶۱۰ دوز از کشور‌های مختلف از جمله: #چین، #ژاپن، #روسیه، #ایتالیا، کره جنوبی و #هند وارد کشور و از پای پرواز #ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. 🔹با صدور مجوز ترخیص از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حتی در روز‌های تعطیل، تاکنون بیش از ۲۰ هزار کیلوگرم مواد اولیه دارو‌های مرتبط با کرونا از جمله: #رمدسیویر؛ #فاویپیراویر؛ #بتادکس و #فاموتیدین ظرف هفته جاری، بصورت حمل یکسره و از پای پرواز یا از سردخانه‌های فرودگاه امام خمینی توسط گمرک ترخیص شد.
  1
  1 0
 • شناسه ویدیو : 444
  حال و هواي حرم رضوي در روز #عاشورا
  حال و هواي حرم رضوي در روز #عاشورا
  1
  0 10 0
 • آمریکا پناهندگان #افغان را به #اوگاندا می‌فرستد

  🔹دولت #آمریکا از کشور آفریقایی اوگاندا درخواست کرده که میزبان ۲ هزار نفر از پناهندگان افغانستانی باشد.
  آمریکا پناهندگان #افغان را به #اوگاندا می‌فرستد 🔹دولت #آمریکا از کشور آفریقایی اوگاندا درخواست کرده که میزبان ۲ هزار نفر از پناهندگان افغانستانی باشد.
  1
  0 0
 • هزینه‌‎ درمانی بیماران بستری #کرونا رایگان می‎شود

  🔹مدیرعامل تامین ‎اجتماعی: در راستای کاهش بارمالی ناشی از درمان بیماران کرونایی، ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد تامین ‎اجتماعی برای بیماران کرونایی که در مراکز دولتی و دانشگاهی در بخش بستری و یا بستری موقت تحت درمان قرار می‌گیرند تا اطلاع ثانوی برعهده تامین‎ اجتماعی خواهد بود.
  هزینه‌‎ درمانی بیماران بستری #کرونا رایگان می‎شود 🔹مدیرعامل تامین ‎اجتماعی: در راستای کاهش بارمالی ناشی از درمان بیماران کرونایی، ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد تامین ‎اجتماعی برای بیماران کرونایی که در مراکز دولتی و دانشگاهی در بخش بستری و یا بستری موقت تحت درمان قرار می‌گیرند تا اطلاع ثانوی برعهده تامین‎ اجتماعی خواهد بود.
  1
  0 0
 • شناسه ویدیو : 442
  از طهران تا تهران؛ آداب و رسوم تهران قدیم در #محرم
  از طهران تا تهران؛ آداب و رسوم تهران قدیم در #محرم
  1
  0 11 0
 • شناسه ویدیو : 441
  ۱۸ هزار خودرو از #گیلان برگشت خوردند

  🔹فرمانده #انتظامی گیلان: تاکنون ۱۸ هزار خودرو از ورودی استان برگشت داده شدند. درخواست داریم که مردم به گیلان سفر نکنند چون در ورودی‎ ها آن‎ها برمی‎ گردانیم.
  ۱۸ هزار خودرو از #گیلان برگشت خوردند 🔹فرمانده #انتظامی گیلان: تاکنون ۱۸ هزار خودرو از ورودی استان برگشت داده شدند. درخواست داریم که مردم به گیلان سفر نکنند چون در ورودی‎ ها آن‎ها برمی‎ گردانیم.
  1
  0 7 0
استوری‌های بیشتر