کد وردپرس: افزودن اندازه تصویر شاخص دلخواه به قالب

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-06 15:20:02

در وردپرس به صورت پیش فرض اندازه تصویر شاخص ها به صورت مربعی و در اندازه های مشخصی تعریف شده. اگه طراح قالب هستید، ممکنه بخواهید برای بعضی از بخش های قالبتون، از تصاویری با اندازه های متفاوت از اندازه فعلی تصویر شاخص وردپرس استفاده کنید. تصاویری در اندازه های مستطیلی و یا بزرگ و کوچیک!

انجام اینکار خیلی ساده هست و با استفاده از کد زیر و شخصی سازی اندازه تصویر، می تونید اندازه های جدید رو به قالب و وردپرس معرفی کنید. این کد رو داخل فایل functions.php قالبتون قرار بدید:

add_image_size( 'yek-thumb', 120, 120, true ); // اندازه 120 با برش دادن تصویر اصلی
add_image_size( 'do-thumb', 220, 180 ); // اندازه مستطیلی بدون برش دادن اضافه
add_image_size( 'se-thumb', 590, 9999 ); // عرض 590 و ارتفاع تصویر بی نهایت

توضیحات:

کد اول، تصویر رو در اندازه عرض و ارتفاع 120 پیکسل به صورت قطعی برش میده. یعنی ممکنه بخشی از تصویر اصلی هم بریده بشه تا اندازه درست دربیاد.

کد دوم، عرض 220 پیکسل و طول/ ارتفاع 180 پیکسل هست. اندازه مستطیلی هست. تصویر برش داده میشه اما زیاد توی ذوق نمیزنه!

کد سوم، عرض 590 پیکسل و ارتفاع بی نهایت! منظور از بی نهایت یعنی هر چی ارتفاع خود عکس بود استفاده میشه. اگه ارتفاع عکس اصلی مثلا 900 پیکسل بود، همون 900 پیکسل برای ارتفاع استفاده میشه و فقط اندازه 590 پیکسل از تصویر برای عرض برش داده میشه.

و برای نمایش دادن تصویر با اندازه دلخواه تعریف شده، می تونید از این کد استفاده کنید. در کد اول عبارت های yek-thumb و do-thumb و se-thumb در واقع آی دی اندازه دلخواه ما هستند. ما می تونیم این اندازه دلخواه رو در فایل های قالب (مثلا صفحه اصلی سایت یا سایدبار) با کد زیر نشون بدیم:

<?php the_post_thumbnail( 'yek-thumb' ); ?>

<?php the_post_thumbnail( 'do-thumb' ); ?>

<?php the_post_thumbnail( 'se-thumb' ); ?>

به این صورت می تونید اندازه های مختلفی تعریف کنید و در سایت نشون بدید. در کد دوم، کافیه آی دی اندازه دلخواهتون رو جایگزین کنید و داخل فایل های قالبتون قرار بدید.