کد وردپرس: ساختن و اضافه کردن ابزارک داشبورد جدید

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-06 15:05:04

وردپرس در صفحه اولیه پیشخوان خودش به شما چندین ابزارک ارائه می کنه و داخل این ابزارک ها اطلاعاتی مفید به شما ارائه می کنه. مثلا ابزارک تعداد نوشته ها، یا ابزارک آخرین دیدگاه یا ابزارک آخرین مطالب یا پیش نویس سریع و .. که به محض ورود به داشبورد و پیشخوان فقط به شما نمایش داده میشه. حالا ما می تونیم ابزارک های جدیدی رو در این ناحیه اضافه کنیم و محتویات دلخواهمون رو نمایش بدیم.

اگه سایت ارائه رایگان قالب های وردپرسی رو دارید، شاید بخواهید با نمایش دادن یک متن تبلیغاتی در پیشخوان مدیران سایتی که از قالب هاتون استفاده می کنند، آدرس سایتتون رو همیشه در اختیارشون بگذارید. انجام اینکار خیلی ساده هست که تاکینا اینجاست تا بهتون این کد ارزشمند رو هدیه بده.

برای اینکار کافیه کد زیر رو داخل فایل functions.php قالبتون قرار بدید (اگه می خواهید داخل افزونه هم می تونید قرار بدید)

add_action('wp_dashboard_setup', 'talkina_dashboard_widgets');
 
function talkina_dashboard_widgets() {
global $wp_meta_boxes;
 
wp_add_dashboard_widget('custom_help_widget', 'ابزارک دلخواه تاکینا', 'talkina_custom_dashboard_help');
}
 
function talkina_custom_dashboard_help() {
echo '<p>با سلام! کاربر گرامی برای دریافت آخرین مطالب به سایت <a href="https://talkina.ir" target="_blank">تاکینا</a> مراجعه نمایید</p>';
}

به جای "ابزارک دلخواه تاکینا" یک عنوان برای ابزارک خودتون انتخاب کنید و در نهایت بجای متن آخر کد، کدی که قصد دارید داخل ابزارک به کاربر نشون داده بشه وارد کنید. من در اینجا یک کد HTML ساده وارد کردم. شما می تونید از کدهایی مثل نمایش آخرین مطالب از طریق RSS هم استفاده کنید.