آموزش حل خطای Your Connection is Not Secure در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-04 12:16:42

خطای NET::ERR_CERT_INVALID مرورگر و یا پیام Your Connection is Not Secure و یا پیام Not Fully Secure در سایت ها و به خصوص در وردپرس به دلیل پروتکل SSL هستش. زمانی که سایت شما از گواهینامه معتبر و سالم SSL استفاده نکنه و یا پیکربندی درستی نداشته باشه، کاربر موقع بازدید از سایتتون نمی تونه به درستی محتوای شما رو از طریق HTTPS و یا SSL مشاهده کنه. مرورگر هم به همین علت چنین خطایی رو نمایش میده.

اگه گواهینامه معتبری از SSL در سایتتون پیدا نکنه، کلا مانع از ورود به سایتتون میشه و خطاهایی مثل NET::ERR_CERT_INVALID یا Your Connection is Not Secure رو نمایش میده ولی اگه گواهینامه SSL شما سالم باشه اما داخل سایتتون به سایت ها و یا صفحات دیگه ای لینک داده باشید که از پروتکل HTTP استتفاده کنه، اونموقع اون نماد قفل که در بالای مرورگر در کنار ادرس سایتتون هست به رنگ قرمز تبدیل میشه و یا یک خط روش کشیده میشه و پیامش هم به این صورت خواهد بود: Your connection is not fully secure

 

اگه از سلامت گواهینامه SSL سایتتون مطمئن نیستید، یه تیکت به هاستینگ بزنید و ازشون بپرسید. اونها براتون به طور کامل بررسی می کنند.

اما برای حالت دوم که آدرس های HTTP و HTTPS به طور ترکیبی در سایتتون استفاده شده، شما در ابتدا باید افزونه WP Force SSL & HTTPS Redirect رو نصب کنید تا تمامی آدرس های سایتتون به HTTPS تبدیل بشن.

مرحله بعدی، تغییر تمامی آدرس هایی هست که داخل محتوای سایتتون استفاده کردید. زمانی که محتویات سایتتون رو می نویسید و به سایت ها یا تصاویر و فایل ها لینک میدین، باید دقت کنید که حتما از HTTPS استفاده کنید. برای انجام این مرحله افزونه Better Search Replace رو داخل وردپرس نصب کنید و داخل دیتابیس تمامی پروتکل های HTTP رو به HTTPS تغییر بدید.

زمانی که این دو مرحله رو انجام دادید و کش مرورگر رو پاک کردید اما هنوز پیام Not fully secure دریافت کردید، شاید مشکل شما قالب یا افزونه شماست که داخل کدهاش به فایل یا سایتی لینک داده که از HTTP استفاده کرده. از سایتتون Source بگیرید. یا کلید ترکیبی Ctrl + U رو در سایتتون فشار بدید تا سورس سایتتون رو مشاهده کنید. حالا کلید ترکیبی Ctrl + F رو بزنید تا قابلیت جستجو در سورس فعال بشه. حالا داخل فیلد جستجو عبارت http:// رو وارد کنید. اگه چیزی پیدا شد، باید بررسی کنید اون آدرس مربوط به کدوم افزونه یا قالب هست و به طور دستی از طریق فایل منیجر اون آدرس رو اصلاح کنید.