حل خطای "به‌روزرسانی دیگری در حال اجراست" در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-04 09:00:06

خطای «به‌روزرسانی دیگری در حال اجراست» یا «Another Update in Process» در وردپرس زمانی رخ میده که شما قبلا سعی داشتید وردپرس یا یکی از افزونه ها یا قالبتون رو بروز رسانی کنید و اون بروزرسانی یا آپدیت با شکست مواجه شده. زمانی که سعی کنید چیزی رو در وردپرس بروزرسانی کنید، برای جلوگیری از تداخل های احتمالی توسط کاربران، دیتابیس سایت و صفحه اصلی سایتتون قفل میشه و از دسترس خارج میشه تا موقع آپدیت، اطلاعات دیگه ای داخل دیتابیس ثبت نشن.

بعد از تموم شدن آپدیت، این محدودیت به طور خودکار برداشته میشه و سایت مجددا به حالت قبل برمیگرده و اگه فرایند آخر یعنی تموم شدن آپدیت کامل نشه، وردپرس در حالت قفل شده باقی میمونه و چنین اتفاقی رخ میده.

برای حل این مشکل، تاکینا با شماست!

1 - حذف فایل در دست تعمیر

هنگام آپدیت وردپرس، فایلی برای تغییر صفحه اصلی سایت به بازدیدکننده ها، در روت وردپرس در فایل منیجر ساخته میشه که این فایل وظیفش اینه که به کاربرا یک پیام اعلام کنه که سایت در حال بروز رسانی هست. قبلا یک تاپیک درباره نحوه حذف این فایل ایجاد کردم که می تونید مطالعه کنید و توسط اون آموزش فایل .maintenance رو حذف کنید.

 

2 - از طریق دیتابیس

زمانی که چنین مشکلی رخ میده، باید به phpMyAdmin برید. جدول wp-options رو باز کنید، در این جدول، یک ردیف برای قفل شدن سایت ایجاد شده که با حذف کردنش مشکل سایتتون حل میشه. در قسمت options_name دنبال عبارت core_updater.lock باشید. زمانی که این ردیف رو پیدا کردید، فقط کافیه اون ردیف رو Delete کنید! تمام

 

3 - استفاده از افزونه

در صورتی که با افزونه ها راحت ترین و پیدا کردن دیتابیس براتون مشکل هست، می تونید افزونه Fix Another Update In Progress رو نصب و استفاده کنید. با نصب این افزونه در قسمت تنظیمات پیشخوان، یک گزینه اضافه میشه دقیقا همنام با نام خود افزونه. که داخل اون صفحه یک کلید برای تعمیر وجود داره. اون کلید هم دقیقا همون ردیفی که داخل شماره 2 گفتم رو حذف می کنه براتون.