آموزش افزایش مقدار post_max_size در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 17:11:33

مطالب و برگه هایی که در وردپرس منتشر می کنیم با توجه به محتوای اون و تصاویر و عناوین و برچسب و ... که در اون به کار رفته، به مطلب یا برگه یک میزان حجمی رو میدن. برای مثال مطالبی که متن زیادی داشته باشند از نظر حجمی سنگین تر هستند و برای ذخیره شدن در دیتابیس، سرور باید یک میزان معینی از منابعش رو مصرف کنه.

این حجم شاید از نظر کیلوبایت زیاد به نظر نرسه اما حجم پردازش رو تحت تأثیر خودش قرار میده. این مقدار رو در سرور توسط تابع post_max_size تعیین می کنند. به طور عادی مقدار پیش فرض جوابگوی حجم مطالب سایت های عادی هست اما سایت هایی هم هستند که مطالب سنگینی رو منتشر می کنند که مدت زمان پردازش بیشتری رو نیاز دارند و اگه مقدار post_max_size کم باشه، موقع انتشار اون مطلب یا برگه با خطاهای زیادی مواجه می شید.

در وردپرس این مقدار رو می تونیم از طریق فایل .htaccess و فایل functions.php قالبمون تغییر بدیم. ضمن اینکه در نظر داشته باشید بهترین راه برای افزایش این مقدار، اقدام از طریق هاست و پنل اون هست و این روش صرفا یک روش جایگزین برای اینکار هست.

1 - از طریق پنل هاست

در پنل هاست اگه در فایل منیجرتون فایلی به نام php.ini دارید، بهتره از طریق این فایل مقدار رو افزایش بدید. اما در اکثر هاستینگ ها، در بخش Select PHP Version هاست که وارد بشید، در تب Options یک فیلد برای این قسمت در نظر گرفته شده که می تونید مقدارش رو تغییر بدید.

 

2 - فایل functions.php

کد زیر رو در فایل functions.php قالبتون ضاافه کنید و مقدارش رو هر چقدر که خواستید تعیین کنید:

@ini_set( 'post_max_size', '64M');

3 - فایل htaccess

در فایل .htaccess می تونید این دستور را استفاده کنید:

php_value post_max_size 64M