آموزش حل خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 16:58:09

خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس زمانی رخ میده که شما قصد داشته باشید یک فایل یا تصویر رو در سایت آپلود کنید و حجم اون فایل از حداکثر حجم تنظیم شده در سرور بیشتر باشه. البته در نسخه های جدیدتر وردپرس در بخش رسانه ها، زمانی که حجم فایل از محدودیت سرور و هاست بیشتر باشه، خطایی رو داخل خود سایت مشاهده می کنید اما بعضی از قالب ها یا افزونه ها که امکان آپلود فایل در امکانات خودشون رو به شما میدن، ممکنه در جریان آپلود این خطا رو به شما و یا کاربر نمایش بدن. نمونه خطا:

خب الان فهمیدید که مشکل از کجاست! اما برای حل این مشکل چند راه دارید:

1 - از طریق پنل هاست

بهترین قسمت برای حل این مشکل، افزایش محدودیت آپلود از طریق خود هاست هستش. در هاست، گزینه ای به نام Select PHP Version هست که اگر وارد اون بشید در بالای صفحه تب Options قرار داره. در این تب می تونید مقدار upload_max_size رو افزایش بدید.

 

2 - از طریق قالب وردپرس

اگه به هر دلیلی از طریق پنل هاست موفق به افزایش این رقم نشدید، بد نیست از طریق قالب وردپرس هم امتحان کنید. برای اینکار کد زیر رو به فایل functions.php قالبتون اضافه کنید:

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

 

3 - از طریق فایل htaccess

بله از طریق فایل .htaccess که در روت وردپرس قرار داره هم می تونید این اعداد رو تغییر بدید. کافیه کد زیر رو داخل این فایل قرار بدید:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

 

4 - آپلود از طریق FTP

اگه با این روش ها موفق نشدید، راه FTP رو امتحان کنید! می تونید فایل های خودتون رو با اکانت های FTP و نرم افزار مدیریت FTP مثل FileZilla روی فایل منیجرتون آپلود کنید.

 

5 - از هاستینگ درخواست کنید

در نهایت می تونید از هاستینگ بخواهید این میزان رو براتون ویرایش کنند.