آموزش حل خطای 429 Too Many Requests در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 16:47:51

خطای 429 Too Many Requests در وردپرس در واقع مربوط به ماژول امنیتی سرور هست که در مقابل حملات دیداس - Ddos مقابله می کنه. زمانی که تعداد درخواست ها از سمت کاربر، ربات و یا اسکریپت ها به سمت سرور بیش از حد بالا باشه، سرور جلوی اجرای اون درخواست ها رو میگیره و اجازه اجرا رو به اونها نمیده. اما اگه به درستی کانفیگ نشه، ممکنه هم روی کاربران و هم روی روند کار ایندکس موتورهای جستجو تأثیر بگذاره.پ

علاوه بر این، بعضی از اسکریپت هایی که با API ها فعالیت می کنند و خدمات خودشون رو از سایت های دیگه از طریق API دریافت می کنند، در صورتی که درخواست های زیادی به سمت سرور مقابل ارسال کنند، سرور مقابل با همین ماژول امنیتی خودش ممکنه مانع از اجرای دستورات زیاد سایت ما بشه و خطای 429 رو به ما نشون بده که طبیعتا اسکریپت هم همون خطا رو روی سایت ما هم نمایش میده.

قالب یا افزونه ما منشاء این مشکل هستند پس باید افزونه یا قالب نامناسب رو که باعث بروز این خطا میشه رو پیدا و حذف کنیم. البته اگه افزونه یا قالب هاتون رو خریداری کردید بهتره با فروشنده اون محصول صحبت کنید و ازش بخواهید مشکل رو براتون حل کنه.

برای پیدا کردن افزونه یا قالب مورد نظر هم در صورتی که مطمئن نیستید کدوم یکی هست، بهتره یا از هاستینگ خودتون بخواهید (چون اونها به پنل اصلی هاستینگ دسترسی دارند و میتونن بخش هایی از سایتتون که بیشترین فعالیت رو دارند رو تشخیص بدن) و یا اینکه کل افزونه ها (به غیر از افزونه هایی که عمومی هستند و رسمی و معتبر هستند) رو غیرفعال کنید و تک تک فعال کنید و با هر بار فعال کردن، سایت یا اون قسمتی که خطا دریافت می کنید رو بررسی کنید که مشکل حل شده یا خیر تا به اینصورت افزونه مورد نظر رو پیدا کنید.