آموزش حل خطای Failed to Open Stream در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 15:34:23

خطای Failed to Open Stream در وردپرس زمانی اتفاق میافته که فایلی که در کد تعریف شده تا موقع اجرای سایت، باز بشه و محتویاتش به مرحله اجرا دربیاد، در دسترس نباشه و وردپرس نتونه اون فایل رو اجرا کنه. در چنین حالتی وردپرس خطایی به صورت زیر به شما نمایش میده:

Warning: require(/home/website/wp-includes/load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/website/wp-settings.php on line 19 

Fatal error: require(): Failed opening required ‘/home/website/wp-includes/load.php’ (include_path=’.:/usr/share/php/:/usr/share/php5/’) in /home/website/wp-settings.php on line 19

البته ممکنه متن خطا برای هر سایتی متفاوت باشه و اون فایل و آدرسی که گفته شده هم تفاوت داشته باشه اما اصل موضوع یه چیز بیشتر نیست. یا ممکنه خطا به این صورت باشه:

Last Error: 2018-04-04 14:52:13: (2) HTTP Error: Unable to connect: ‘fopen(compress.zlib://https://www.googleapis.com/analytics/v3/management/accounts/~all/webproperties/~all/profiles?start-index=1): failed to open stream: operation failed’

برای حل مشکل با تاکینا همراه باشید:

 

1 - فایل htaccess

به دلیل اینکه مسیرها و آدرس ها در وردپرس به دو صورت مستقیم و Friendly URL هست، در نوع دوم، ما باید فایل .htaccess واقع در روت وردپرس رو داشته باشیم. که داخل این فایل محتویاتی قرار داره برای بازنویسی آدرس ها. در صورتی که این فایل حذف شده باشه یا محتویات داخلش حذف شده باشه و یا به نوعی وردپرس نتونه محتویات این فایل رو بخونه، با همچین خطایی مواجه میشید.

در تاپیک کدهای پیش فرض فایل htaccess وردپرس براتون کدهای خام این فایل رو گذاشتم که می تونید از اونها استفاده کنید و امتحان کنید مشکلتون حل میشه یا خیر.

 

2 - سطح دسترسی ها

سطح دسترسی یا Permission در فایل منیجر هاست، در واقع می تونه دسترسی های به یک فایل یا پوشه رو کنترل کنه. سطح دسترسی با اعداد مشخص میشن. در متن خطا آدرس فایل و پوشه هایی که ذکر شده رو در فایل منیجرتون پیدا کنید و تک تک سطح دسترسی اونها رو برای پوشه ها 755 و فایل ها 644 قرار بدید.