آموزش حل خطای 504 Gateway Timeout وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 13:41:34

خطای 504 Gateway Timeout در وردپرس که با متن های HTTP 504 یا 504 ERROR یا Gateway Timeout Error ممکنه در مرورگرتون دریافت کنید، زمانی رخ میده که سرور شما نتونه برای اجرای دستورات PHP درخواستی شما، با یک سرور دیگه ارتباط برقرار کنه.

بعضی از سرویس هایی که داخل سایتمون استفاده می کنیم ممکنه وابسته به یک سایت یا سرور دیگه باشند. مثلا افزونه ی امنیتی یا فایروال و یا افزونه فشرده کننده تصویر که برای انجام فرایند اصلی خودشون، به سایت اون افزونه متصل شده، دستورات رو انجام داده و نتیجه رو مجددا از اون سایت دریافت کرده و داخل سایت ما اجرا میکنه. حالا اگه در این بین سرور مقابل ما با مشکل روبه رو بشه، خطای 504 ظاهر میشه.

خب همونطور که توضیح دادم این مشکل بیشتر مساله بین سرورها میشه. اگه می تونید اول از همه سرور اون سایت خدماتی رو بررسی کنید. شاید به دلیل ضعف منابع یا مشکلات سروری، موقتا از دسترس خارج شده باشه که در این صورت تنها کاری که می تونید بکنید اینه که بعدا تلاش کنید و از سایت استفاده کنید تا سرور مقابل آنلاین شده باشه.

اما دو حالت دیگه هم داره:

1 - مشکل از سرور ماست

اگه مشکل از سرور ما باشه باید با هاستینگ تماس بگیرید. فایروال داخلی سرور ممکنه سایت مقابل رو به عنوان یک سایت نا امن شناسایی کرده و امکان اتصال به اون سایت رو مسدود کرده باشه که در اینصورت باید هاستینگ تنظیمات فایروال رو براتون بررسی کنه.

2 - مشکل از اینترنت ماست

اگه از دی ان اس یا پروکسی روی کامپیوتر شخصی خودتون استفاده می کنید، ممکنه سرور خدمات مقابل ما اون پروکسی رو مسدود کرده باشه و با اون پروکسی به شما خدمات ارائه نکنه! پس بهتره تمامی دی ان اس ها و پروکسی ها رو حذف کنید.