آموزش حل خطای Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 11:36:07

در جریان کار با وردپرس در پیشخوان ممکن است با خطای Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded مواجه بشید. این خطا در هاست اشتراکی بیشتر هست و دلیل اصلی اون پیکربندی سرور شماست. وردپرس از PHP قدرت گرفته و سرورها برای اجرای کدها و دستورات PHP یک میزان زمان معینی را تعیین می کنند که طی این مدت وردپرس می تونه کدهای خودش رو اجرا کنه. 

برای مثال زمانی که سعی می کنید یک افزونه رو آپدیت کنید، برای اجرای دستورات PHP مربوط به فراخوانی توابع آپدیت و بروز رسانی اون افزونه، سرور به شما به طور پیش فرض 30 ثانیه زمان میده و اگه این فرایند اماده سازی توابع و دستورات، بیشتر از 30 ثانیه طول بکشه، سرور شما کل فرایند رو لغو می کنه! ولی گاهی اوقات دستورات به قدری سنگین هستند که زمان بیشتری رو برای اجرا نیاز دارند. علت اصلی بروز این مشکل هم دستور php_value max_execution_time در سرور هست که باید مدت زمان بیشتری رو براش تعیین کنیم. پس در این تاپیک از تاکینا به شما آموزش میدم چطور می تونید این خطا رو حل کنید.

 

1 - اقدام از طریق پنل هاست

هاستینگ ها در حال حاضر در سرویس های سی پنل خودشون یک گزینه دارند که می تونید علاوه بر تغییر نسخه PHP سایتتون، تنظیمات دیگه ای مثل حداکثر حجم مجاز برای آپلود و حجم سایز و زمان ها و ... رو تعیین کنید. این گزینه Select PHP version هست که اگه وارد سی پنل خودتون بشید در بین گزینه های موجود حتما این مورد رو خواهید دید.

در داخل این گزینه، یک تب به نام Options وجود داره. در این تب تنظیماتی که می تونید برای فایل php.ini اعمال کنید رو به صورت یک فرم و فیلد در اختیارتون قرار میده که هر جور که بخواهید تنظیمش کنید. در این قسمت فیلدی به نام max_execution_time وجود داره که مثل تصویر زیر می تونید رقم اون رو افزایش بدید. رقم 300 کافی هست براش:

2 - اقدام از طریق فایل php.ini

اگه داخل فایل منیجر هاستتون، فایلی به نام php.ini مشاهده می کنید، به این معنی هست که هاستینگ به شما اجازه مستقیم و دسترسی به این فایل رو داده. چون در اکثر هاست های اشتراکی به این فایل دسترسی نداریم. اگه این فایل رو دارید، دستور زیر رو داخلش قرار بدید:

php_value max_execution_time 300

 

3 - ارتباط با هاستینگ

در صورتی که هیچ کدوم از گزینه ها رو ندارید، باید داخل یک تیکت از هاستینگ بخواهید این مقدار رو براتون افزایش بده. غیر از این راهی نیست. همچنین ازشون درخواست کنید که گزینه Select PHP Version رو برای هاستتون فعال کنند! امروزه همه ی هاستینگ ها این امکان رو به کاربرانش میدن. ازشون بخواهید یه مقدار به روز باشند!!