حل مشکل This Site Contains Harmful Programs در وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-03 11:11:09

یکی از بدترین نوع خطاها، دریافت ارور This Site Contains Harmful Programs - این سایت حاوی برنامه های مضر است در مرورگر هنگام بازدید از سایت وردپرسی خودمان است! این خطا یعنی سایت ما حاوی کدهای مخرب و بدافزار است که برای کاربران مضر هستش و باعث میشه فایل های ناخواسته ای در کامپیوتر شخصی یا موبایل کاربران ایجاد بشه و یا منجر به سرقت اطلاعات شخصی و حیاتی اونها بشه!

کدهای مخرب و بدافزارها به دنبال استفاده از قالب ها و افزونه های نال شده ای به وجود میان که حاوی کدهای Backdoor هستند و منشاء اصلی این کدها، در واقع کدهایی هستند که فرد نال کننده داخل افزونه یا قالب جاساز کرده تا اون کد داخل سایت شما اجرا بشه و اهدافش رو انجام بده.

برای بررسی دوباره و مطمئن شدن برای اینکه سایت شما حاوی بدافزار هست یا نه، گوگل یک ابزار معرفی کرده که در این تاپیک می تونید اطلاعات بیشتری دربارش مطالعه کنید و نحوه استفاده از این سرویس رو یاد بگیرید.

اما برای حل مشکل چه کارهایی میشه کرد؟

 

1 - افزونه امنیتی Wordfence Security

برای شروع افزونه Wordfence Security رو روی سایتتون نصب کنید و بعد از تنظیمات اون، کل سایتتون رو باهاش اسکن کنید تا هر کد مخرب و مضر و نامناسبی رو در تک تک فایل های سایتتون جستجو و بهتون گزارش بده. بهترین راه حل همینه. اسکن ممکنه طول بکشه پس اجازه بدید سایتتون رو کامل اسکن کنه و بهتون گزارش بده. این یک مورد حیاتی هست و آینده سایتتون به این موضوع بستگی داره پس کوتاهی نکنید و اسکن رو نیمه کاره لغو نکنید!

اسکن رو کامل کنید و نتیجه رو بررسی کنید. در نتیجه اسکن به شما گفته میشه که کدوم فایل و در چه خطی از اون کد نامناسب و مخرب وجود داره که به راحتی می تونید از طریق فایل منیجر نسبت به برطرف کردن همه مشکلات اقدام کنید.

بعد از اتمام کار، مجددا اسکن کنید تا مطمئن بشید همه مشکلات رفع شدن.

 

2 - استفاده از آنتی ویروس هاست

داخل پنل هاستتون، یک آنتی ویروس داخلی در نظر گرفته شده. بعد از اینکه اسکن افزونه تموم شد و نتیجه رو هم بررسی کردید، در نهایت با استفاده از آنتی ویروس هاست، کل فایل منیجر، ایمیل ها و دیتابیس رو اسکن کنید تا هرگونه کد مخرب رو پیدا کنید .

 

3 - سایتتون رو به گوگل معرفی کنید

بعد از رفع همه کدهای مخرب از سایت، الان وقتش رسیده که به گوگل بگید سایتتون کاملا پاکسازی شده تا دیگه اون پیام امنیتی رو برای سایتتون نمایش نده. اگه سایتتون رو تاحالا در بخش Google Webmaster ثبت نکردید، و اگه قبلا ثبت کردید، در بخش امنیتی پنل مربوط به سایتتون، خطاهای امنیتی رو مشاهده کنید و در صورتی که قبلا بررسی نکردید، رفع کنید.

بعد از انجام همه این کارها، وارد لینک زیر بشید و آدرس سایتتون رو وارد کنید تا به گوگل گزارشی ارسال بشه که سایت شما پاک هست و این پیام نا ایمن رو حذف کنه:

https://safebrowsing.google.com/safebrowsing/report_error/?hl=en