آموزش رفع خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 19:28:43

در وردپرس زمانی که بخواهید عملیات بروز رسانی وردپرس، یک افزونه یا یک قالب رو انجام بدید، وردپرس خودش رو به حالت "در دست تعمیر" سوئیچ می کنه که اینکار باعث میشه در جریان آپدیت و بروزرسانی ها دیتابیس دچار تغییر و تحول نشه و این فرایند بروز رسانی بدون هیچ دخالت دیگه ای انجام بشه. بعد از اتمام آپدیت این حالت به طور خودکار غیرفعال میشه و سایتتون به حالت قبل بر میگرده.

اما بعضی اوقات به دلیل ناتموم موندن آپدیت، وردپرس نمیتونه شناسایی کنه که بروزرسانی سایتتون تموم شده و باید به حالت قبل برگردونه به همین دلیل فایلی که برای تغییر حالت به "در دست تعمیر" ساخته شده حذف نمیشه و خب وجود این فایل باعث بروز خطایی در صفحه سایتتون میشه که متن خطاش اینه : Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance

یکی از دلایلی که باعث ناتموم موندن آپدیت ها میشه، سرعت پایین سرور موقع پاسخگویی به اجرای توابع سایت وردپرسی هست و اینکه سرور توانایی تامین رم مصرفی وردپرس موقع اجرای دستورات رو نداره به همین دلیل ممکنه در روند بروزرسانی فرایند به طور کامل متوقف بشه و زمانی که فرایند متوقف بشه، آخرین مرحله یعنی اتمام آپدیت و حذف فایل در دست تعمیر انجام نمیشه.

در صورت بروز این خطا، به فایل منیجر و روت وردپرس مراجعه کنید. فایلی به نام .maintenance مشاهده می کنید که با حذف این فایل حالت در دست تعمیر وردپرس غیرفعال شده و سایتتون آنلاین میشه. اگه این فایل رو مشاهده نمی کنید به این علت هست که فایل های مخفی در فایل منیجرتون نمایش داده نمیشه.

برای فعال کردن قابلیت نمایش فایل های مخفی در فایل منیجر، در بخش تنظیمات فایل منیجر گزینه Show hidden files (dot files) رو فعال کنید. فایل هایی مانند .htaccess و همین فایل .maintenance نمایش داده خواهند شد.