آموزش حل مشکل ورود به پیشخوان وردپرس و ریدایرکت

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 09:35:57

گاهی اوقات به علت تداخل و مشکل کدهای موجود در فایل .htaccess زمانی که سعی کنید از صفحه ورود، به پیشخوان سایت وردپرسی لاگین کنید، صفحه ورود مجددا رفرش شده و با اینکه اطلاعات ورود مثل ایمیل و رمزعبور رو هم درست وارد می کنید اما به پیشخوان ریدایرکت نمی شید!

مشکل در اینجا از سه چیز میتونه باشه:

  1. افزونه ها
  2. قالب ها
  3. فایل .htaccess

1 - قالب ها

اگه این مشکل بعد از آپدیت یا نصب یک قالب رخ داده باشه، به احتمال زیاد کدهایی در فایل functions.php اون قالب قرار گرفته که مانع از عملکرد درست توابع ورود به پیشخوان میشه. شما باید به طور دستی وارد فایل ذکر شده بشید و کدهایی که مربوط به ورود و لاگین وردپرس هستند رو پیدا کنید و تا حد امکان سعی کنید اونها رو حذف کنید یا تداخل ها رو برطرف کنید.

چون در حال حاضر اون کدها باعث خرابی ورود به پیشخوان شدن.

 

2 - افزونه ها

مثل قالب ها، افزونه ها اینبار دسترسی بیشتری دارند! افزونه ها توانایی کنترل و اعمال کردن دستوراتی روی کل سایت شما دارند که صفحه ورود به پیشخوان یکی از اونهاست. افزونه هایی مثل شخصی سازی صفحه ورود و یا افزونه های امنیتی و افزونه های کش بیشتری مشکل سازی رو در این قسمت از سایت می تونن داشته باشن که در صورت داشتن هر کدوم از این افزونه ها بهتره غیرفعال کنید و مجددا امتحان کنید. اگر مشکل سایتتون با غیرفعال کردن یک افزونه برطرف شد، بهتره به فکر حذف کامل اون از سایت و یا پیدا کردن جایگزین براش باشید. 

چون افزونه ها ممکنه توابعی که استفاده می کنند با توابع پیش فرض و هسته وردپرس ناسازگار باشند و یا با توابعی که داخل قالب استفاده شده تداخل داشته باشند. احتمال اینکه افزونه جایگزین برای کاربرد مورد نظرتون، مشکل رو حل کنه خیلی زیاد هست.

 

3 - فایل htaccess

مشکل دیگه فایل حیاتی .htaccess هست که در روت وردپرس قرار گرفته. محتویاتش رو با محتویات پیش فرض فایل htaccess برای وردپرس مقایسه کنید و جایگزین کنید. به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.