بازیابی حساب کاربری پیشخوان وردپرس در سایت هک شده

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 09:15:56

حساب کاربری مدیریت شما در پیشخوان سایت وردپرسی، یکی از اطلاعات حیاتی شماست که اگر به دست هکران بیفتد توانایی کنترل سایت شما را خواهند داشت. افزونه هایی که آلوده به بدافزار و کدهای جاسوسی و مخرب باشند هم می تونن اکانت مدیریت شما رو قفل کنند یا اطلاعات اون رو مثل ایمیل یا رمزعبور رو تغییر بدهند. غیر از افزونه های آلوده، هکرها هم به همین شکل توانایی به دست گرفتن حساب کاربری مدیریت وردپرس را دارند.

هکرها با این شیوه سعی خواهند کرد از طریق پیشخوان، کدهایی را در قالب سایتتان جاساز کنند. البته اکثر اوقات هکرانی که به این قصد سایت شما را هک کنند، نیازی به تغییر اطلاعات سایت شما ندارند و از این طریق فقط برای قرار دادن کد مورد نظر خودشون که ممکنه شامل بک لینک یا آی فریم جهت سرقت بازدیدکننده های شما هست اقدام کنند.

اما ما اینجا فقط در بحث اکانت کاربری رو کار داریم! اگه اکانت کاربری شما رمزعبورش تغییر کرده باشه، می تونید با استفاده از این تاپیک در مورد تغییر رمزعبور و ایمیل از طریق phpMyAdmin سایتتون اقدام کنید.

اگر احتمال میدید که بعد از نصب افزونه ای خاص، این مشکل رخ داده، قبل از تغییر رمزعبور از طریق دیتابیس، حتما کل افزونه هاتون رو غیرفعال کنید یا اون افزونه جدید رو اگه می دونید اسمش چی هست رو از طریق فایل منیجر حذف کنید. طبیعتا در صورت قطع دسترسی به پیشخوان، شما باید تاپیک غیرفعال کردن افزونه و قالب بدون دسترسی به پیشخوان رو مطالعه کنید.

بعد از تغییر رمزعبور و ایمیل و دسترسی مجدد به پیشخوان،

  1. اولین کاری که می کنید اینه که رمزعبورتون رو از طریق خود پیشخوان مجددا تغییر بدید و یک رمزعبور قوی تر انتخاب کنید.
  2. به صفحه کاربران برید و لیست کاربران سایتتون رو بررسی کنید که در زمانی که دسترسی نداشتید، کاربر دیگه ای با سطح دسترسی مدیریت اضافه نشده باشه. اگر بود، فورا حذفش کنید.
  3. لیست افزونه هاتون رو کنترل کنید. افزونه هایی که نمیشناسید و یا خودتون نصب نکردید رو کلا حذف کنید.
  4. پنل هاستتون رو باز کنید و با استفاده از آنتی ویروس داخلی، کل سایتتون رو شامل فایل منیجر و پنل ایمیل و دیتابیس رو اسکن کنید تا اگه کد مخربی قرار گرفته بشه شناسایی بشه.
  5. فایل های هیدر و فوتر قالبتون رو چک کنید که کد مخربی شامل بک لینک یا پاپ آپ یا آی فریم در اونجا قرار نگرفته باشه.
  6. تنظیمات سایتتون رو یک بار مرور کنید تا دستکاری داخلش نشده باشه