آموزش رفع مشکل صفحه سفید (مرگ) وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 07:44:27

مشکل صفحه سفید یا صفحه مرگ وردپرس یکی از بدترین خطاها در وردپرس هستش که نه میدونید مشکل از کدهاست یا سرور! در کل یک صفحه سفید نمایش داده میشه بدون هیچ اطلاعاتی درباره مشکل! در این خطا شما بجای مشاهده صفحات سایت، یک صفحه کاملا سفید، بدون هیچ گونه اطلاعاتی داخل اون رو مشاهده می کنید.

در صورتی که این مشکل بعد از قرار دادن یک کد جدید داخل قالب یا نصب قالب یا افزونه ای جدید رخ داده باشه که خب مشخصه مشکل از کجاست! با غیرفعال کردنش می تونید مشکل رو حل کنید. اما به طور کلی منشاء این مشکل این موارد هستند:

  1. محدودیت رم وردپرس (شایع ترین علت این مشکل همین میزان رم هست. وقتی اسکریپت موقع اجرا با کمبود رم مواجه بشه، بدون نمایش ارور یک صفحه سفید نمایش داده میشه و عملیات پردازش کدها رو متوقف می کنه)
  2. خطای کدنویسی در افزونه یا قالب (که با غیرفعال کردن می تونید مشکل رو حل کنید)
  3. کانفیگ سرور (مشکلات هاست و منابع اون یکی از دلایل این مشکل هست. هاست قوی تر استفاده کنید که منابع بیشتری بهتون بده)

البته دقت داشته باشید این خطا ممکنه بجای نمایش دادن صفحه سفید، اون رو به این صورت مشاهده کنید:

در این حالت وردپرس به شما میگه که یه خطای خیلی جدی و مهم داخل سایتتون رخ داده که البته جای خوبش اینجاست که یک ایمیل برای حساب مدیریت ارسال می کنه حاوی گزارش هایی از خطا و مشکلی که هست. با اون ایمیل می تونید بفهمید مشکل سایت از کجاست.

 

1 - محدودیت رم وردپرس

قبلا در این مقاله براتون توضیح دادم. رم مورد نیاز وردپرس رو باید افزایش بدید یا از هاستینگ بخواهید براتون افزایش بده.

 

2 - غیرفعال کردن افزونه ها و قالب ها

اگر وردپرستون رو آپدیت کردید و این مشکل رخ داده، به احتمال زیاد یکی از افزونه ها یا قالبتون دارای توابعی هست که توی نسخه جدید وردپرس قابل اجرا نیست و یا باید افزونه رو جایگزین کنید یا آپدیتش کنید. اما برای اینکه به پیشخوان دسترسی پیدا کنید و مشکل صفحه سفید رو حل کنید، باید افزونه ها رو غیرفعال کنید تا مطمئن بشید مشکل از افزونه ها و قالبتون هست یا چیز دیگه.

برای اینکار، این تاپیک با عنوان روش غیرفعال کردن افزونه بدون دسترسی به پیشخوان رو مطالعه کنید.

 

3 - حالت دیباگ و عیب یاب وردپرس رو فعال کنید

زمانی که با صفحه سفید مواجه بشید، باید برای پیدا کردن علت مشکل، حالت دیباگ یا عیب یاب وردپرس رو فعال کنیم تا در صورت وجود هر گونه خطا، متن اون خطا ذخیره بشه. برای اینکار کد زیر رو در فایل wp-config.php قرار بدید:

define( 'WP_DEBUG', true);
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

بعد از قرار دادن این کد، سایتتون رو چندین بار رفرش کنید بعد از طریق فایل منیجر وارد پوشه wp-content بشید. در اونجا فایلی به نام debug.log ساخته میشه که داخلش خطاهایی که سایتتون داره ذکر شده.

 

4 - کش سایت را خالی کنید!

زمانی که از یک افزونه کش استفاده کنید و این خطای صفحه سفید فقط در سایت اصلی رخ داده باشه و پیشخوان در دسترس باشه، احتمالا مشکل شما افزونه کش هست. اول کش رو پاک کنید بعد افزونه کش رو غیرفعال کنید. حالا سایت رو چک کنید!

 

5 - مشکل از صفحه ای با مطلب طولانی و حجیم!

اگه مشکل صفحه سفید فقط در صفحاتی اتفاق می افته که محتویات طولانی و حجیم و سنگین دارند، شما باید این کد رو داخل فایل wp-config.php قرار بدید.

ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

با این کد، مشکل دریافت و نمایش مطالب حجیم سایتتون حل میشه!

مطمئنیم اگه این جمله رو دارید می خونید به این معنیه که هنوز مشکلتون حل نشده!! اگه با انجام این مراحل هنوز مشکلتون پابرجاست، مشکلتون رو در پاسخ به همین تاپیک اعلام کنید.