ایندکس نشدن مطالب جدید سایت در موتورجستجو گوگل

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 06:58:41

به عنوان یک وبمستر و مدیر سایت شاید برایتان پیش آمده باشد که مطالب جدید سایتتان و یا صفحات جدیدی که ساخته می شود، توسط گوگل ایندکس نشود. زمانی که روند ایندکس سایتتان متوقف شود شما باید به رفتارهای نامناسبی که تا الان از نظر سئو انجام داده اید فکر کنید! در این تاپیک شما باید به این سوالات پاسخ دهید تا مطمئن شوید سایتتان بی نقص است:

  1. مقالاتتون کپی هست؟ (اسپم شدن وب سایت بخاطر مطالب کپی زیاد رخ داده)
  2. سایتتون خطای 404 زیاد داشته؟
  3. داخل پنل گوگل وبمستر خطایی برای ایندکس سایت ثبت نشده؟
  4. فایل robots.txt سایتتون رو جدیدا آپدیت نکردید؟ (آدرس ها رو Disallow نکردید؟)
  5. قالب سایتتون از اول همین بوده و به تازگی آیا عوض کردید؟ (تغییرات ساختار در سایت یکی از عوامل تغییر روند ایندکس می تونه باشه)
  6. خطاهای 404 سایتتون رو به صفحه اصلی ریدایرکت می کنید؟ (این نوع ریدایرکت باعث Soft 404 page میشه که به شدت مضر هست برای سایت)
  7. به تازگی دی ان اس سایتتون تغییر کرده؟ (تغییرات در سرور سایت رو گوگل شناسایی می کنه و ممکنه یه مقدار اختلال توی روند ایندکس سایتتون رخ بده که بعد از چند وقت مشکل حل میشه)

اگر از نظر شما، موارد بالا رخ نداده، احتمالا سایت شما توسط گوگل پنالتی شده! پنالتی شدن به منظور وارد شدن به لیست محدودیت گوگل هست که این محدودیت موقتی هست و در صورتی که فعالیت سایت شما به درستی اصلاح بشه و فعالیت عاقلانه ای رو در پیش بگیرید، از لیست محدودیت گوگل خارج شده و ایندکس ها به روال عادی بازخواهد گشت. البته این مدت محرومیت بین 1 ماه تا 3 ماه هست و در شرایط حادتر بین 3 تا 6 ماه!

البته اگر سایتتان به تازگی تأسیس شده، نگران ایندکس نشدن نباشید! سایت های تازه تأسیس معمولا در پنالتی موقتی گوگل قرار دارند تا مطالب جدید شما را آنالیز کنند و در صورتی که مطالب شما مفید باشند، و از نظر سئو و کپی رایت مشکلی نداشته باشند، روند ایندکس شما آغاز خواهد شد.