آموزش تعمیر و بهینه سازی جدول دیتابیس وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-02 06:06:32

وردپرس مانند اکثر اسکریپت ها از دیتابیس جهت ذخیره اطلاعات خود استفاده می کند. در پایگاه داده اطلاعات مربوط به مطالب، برگه ها، تنظیمات، کاربران و ... را ذخیره سازی می کند و از آنها استفاده می کند. زمانی که یک افزونه یا قالبی را نصب و یا بروز رسانی می کنید، وردپرس شما گاها نیاز دارد تا دیتابیس را نیز بروز رسانی نماید. در این بروز رسانی ممکن است جدول جدیدی به دیتابیس اضافه شود، یا ستون جدیدی اضافه شود و یا جدول های قدیمی و کهنه را حذف کند.

اما به هر دلیلی وردپرس اگر نتواند این تعمیر را خودش انجام دهد، ما صفحه خطای "عدم برقراری اتصال با پایگاه داده وردپرس" و یا "نیاز به تعمیرات پایگاه داده" را مشاهده خواهیم کرد. که در این حالت باید به صورت دستی این تعمیرات را انجام دهیم.

جهت تعمیر دستی این مراحل را طی کنید:

 

ابتدا وارد فایل منیجر خود شوید و فایل wp-config.php را باز کنید. خط That’s all, stop editing! Happy blogging را پیدا کنید و در بالای این خط، کد زیر را قرار دهید:

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

 

بعد از اضافه کردن این خط و ذخیره کردن فایل، آدرس سایتتان را به این صورت در مرورگر باز کنید:

https://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

 

الان شما باید به همچین صفحه ای دسترسی داشته باشید:

روی کلید Repair and Optimize Database کلیک کنید و منتظر باشید تا مراحل تعمیر و بهینه سازی دیتابیس انجام شود. پس از اتمام کار، خط کدی که اضافه کرده بودید را حذف کنید.

تبریک الان دیتابیس سایت وردپرسی شما تعمیر و بهینه سازی شده است و مشکلات آن نیز رفع گردیده است.