وردپرس: شناسایی کاربران موبایل و ریدایرکت به صفحه دلخواه

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-04-26 05:40:04

امروزه بخش بزرگی از کاربران اینترنتی را موبایلی ها تشکیل می دهند! همه جا و همه وقت در دسترس است و می توانند در اینترنت به گشت و گذار بپردازند. مدت ها قبل، سایت ها فقط برای کامپیوتر و صفحه نمایش بزرگ طراحی می شدن اما با اومدن موبایل های هوشمند دیگه طراحا مجبور شدن به غیر از حالت دسکتاپ، یک نسخه موبایل هم برای سایت طراحی کنند.

طراحی نسخه موبایلی سایت کار راحتی هست، فقط با کمی بازی با استایل ها CSS می تونیم یک نسخه مناسب موبایل طراحی کنیم و بدون تغییر کد PHP میشه به مرحله اجرا درآورد.

ولی یه زمانی هست که فقط با تغییر استایل نمیشه خدماتی که مد نظرمون هست رو به کاربران موبایل ارائه کنیم. شاید اصلا قصد داشته باشیم کاربران موبایل رو به یک مسیر دیگه از سایتمون هدایت کنیم که در اونجا کدها دقیقا مناسب موبایل نوشته شده اند!

لازمه انجام این طرح در ابتدا باید وارد سایت Mobile Detector بشیم که یک پروژه متن باز برای شناسایی موبایل و کامپیوتر هست. یکی از حالت های شناسایی موبایل از کامپیوتر که شامل جاوا و PHP هست رو انتخاب کنید و روی پروژه خودتون اعمال کنید.

در نهایت می تونیم بعد از استفاده از توابع قبلی، کدهایی مثل این کد استفاده کنیم. این کد رو بالای محتویات فایل header.php قالبتون استفاده کنید. می تونید در فایل های دیگه هم استفاده کنید ولی باید header جدا داشته باشید.

include('mobile_device_detect.php');
$mobile = mobile_device_detect();

if ($mobile==true) {
header( 'Location: https://talkina.ir/?theme=Your_Mobile_Theme' ) ;
}