پاکسازی سایت از لیست اسپم دیتابیس Spam Rats به صورت خودکار

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-06-04 10:32:20

دیتابیس SpamRats یک دیتابیس جهت جمع آوری سایت ها و آی پی هایی است که فعالیت مشکوک و اسپم دارند. سایت هایی که در این لیست قرار گیرند، در صورتی که برای دیگران از دامنه خودشان، ایمیل ارسال کنند، ایمیل های ارسالی در پوشه اسپم کاربران قرار خواهند گرفت.

سرویس دهنده های ایمیل زیادی مانند گوگل و یاهو از این دیتابیس جهت شناسایی ایمیل های اسپم استفاده می کنند پس لازم است در صورتی که سایتتان به اشتباه در این لیست قرار گرفته، فورا آن را حذف کنید.

برای اینکه بررسی کنید آیا سایتتان در لیست این دیتابیس قرار گرفته یا خیر، ابتدا باید آی پی هاست یا سرور خود را پیدا کنید. در سی پنل و دایرکت ادمین، با ورود به پنل هاست، آی پی سرور شما نوشته شده. اگر آی پی خود را پیدا نکردید، وارد سایت https://www.iplocation.net/ip-lookup شوید، نام دامنه خود را وارد کنید و آی پی سایت خود را دریافت کنید.

سپس وارد سایت https://www.spamrats.com/removal.php شوید. در قسمتی که عبارت Enter Your IP here نوشته شده، آی پی خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و گزینه Check IP را کلیک کنید. منتظر باشید تا سایت و آی پی شما بررسی شود. اگر سایت شما در لیست دیتابیس اسپم ها قرار داشت، مقابل آن قسمت عبارت Remove نوشته شده است.

با کلیک روی لینک Remove یک فرم برایتان نمایش داده خواهد شد که فقط از شما وارد کردن یک کد ضداسپم (کپچا) را می خواهد و بعد از وارد کردن و ارسال فرم، فورا سایت و آی پی شما از لیست این دیتابیس حذف خواهد شد. برای بررسی حذف شدن یا نشدن سایتتان از این دیتابیس، می توانید مجددا IP خود را برای بررسی وارد کرده و آنالیز کنید.

 

اگر درحال حاضر ایمیل هایتان اسپم می شدند، بعد از حذف با این روش، چند روزی طول می کشد تا تغییرات اعمال شوند و ایمیل هایتان از حالت اسپم خارج شوند.

 

اگر می خواهید بررسی کنید که سایتتان در دیتابیس های دیگری به غیر از SpamRats ثبت شده یا خیر، از این تاپیک می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.