ابزار بررسی کردن اسپم بودن ایمیل های سایت (سی پنل و دایرکت ادمین)

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-06-04 10:24:00

اگر مدیر سایت باشید و ایمیل هایی از سمت سایت شما برای کاربران سایتتان ارسال می شود، احتمالا اینکه ایمیل هایتان اسپم شوند و در پوشه اسپم کاربران قرار گیرد بسیار زیاد است. اما بیایید دلایل بروز چنین مشکلی را برایتان توضیح دهم:

دلیل اول چنین اتفاقی، تازه تأسیس بودن سایت است. سایت هایی که تازه تأسیس هستند و هنوز توسط دیتابیس های جهانی اسپم شناخته شده نباشند، ممکن است در لیست اسپم قرار گیرند و به مرور زمان از این لیست خارج شوند.

دلیل دوم، استفاده از هاست های اشتراکی است. در بعضی از هاست های اشتراکی، یک آی پی ممکن است برای چند هاست استفاده شود و اگر فعالیت یکی از این سایت ها، نامناسب باشد، ممکن است این جریمه گریبان شما را هم بگیرد!

دلیل سوم، محتویات ایمیل هاست. استفاده از لینک های متعدد، یا لینک های غیرایمن، تصاویر از منابع نامعتبر، متن های مشکوک به فیشینگ باعث می شود سرویس دهنده ایمیل مانند گوگل و یاهو و ...، به صورت خودکار چنین ایمیل هایی را در لیست اسپم قرار دهد.

دلیل چهارم، مارک شدن ایمیل های سایت شما بعنوان اسپم توسط کاربران دریافت کننده ایمیل. اگر کاربران شما ایمیل های مکرری از سایتتان دریافت کنند و به دلیل مزاحمت زیاد، ایمیل ها را به عنوان اسپم مارک کنند، بعد از چندین بار که کاربران مختلف ایمیل های شما را اسپم کنند، سرویس دهنده ایمیل به صورت خودکار ایمیل های جدید شما را هم برای همه داخل پوشه اسپم طبقه بندی می کند.

 

اما چطور بررسی کنیم که ایمیل های سایتمان اسپم می شوند یا خیر؟

یک ابزار کارآمد وجود دارد که با وارد کردن آی پی سرور یا دامنه سایتتان، شما را در بین لیست های مختلف ایمیل های اسپمر بررسی کرده و در صورت وجود دامنه شما در هر لیست، به شما گزارش خواهد داد.

آدرس سایت : https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx

وارد سایت بالا شوید، دامنه سایت یا آی پی هاست خود را وارد کنید و گزینه Blacklist Check را کلیک کنید. منتظر باشید تا آنالیز کامل شود. در نهایت گزارشی به شما ارائه خواهد شد و در صورت وجود اسپم برای سایتتان، می توانید گزارش کامل را دریافت کنید.

بیشترین دیتابیسی که حساسیت بالایی دارد، دیتابیس Spam Rats است! در این تاپیک می توانید نحوه حذف سایت خود از این دیتابیس را پیگیری کنید.