معرفی ابزار بررسی تکراری بودن محتوا و متن نسبت به سایر سایت ها

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-17 17:31:41

تکراری بودن محتوا و متن نوشته نسبت به سایر سایت هایی که توسط گوگل ایندکس شده باشند میتونه یه دلیل برای جریمه شدن سایتتون باشه! گوگل نسبت به ثبت مطالب خاص و اختصاصی داخل موتورجستجوی خودش حساسیت بیشتری داره به خرج میده جدیدا و مطالبی که تا حد زیادی نسبت به سایت های دیگه مشابهت داشته باشه از لیست ایندکس های خودش حذف میکنه.

اگه توی پنل گوگل وبمستر (یا سرچ کنسول) مربوط به سایتتون دقت کرده باشید، ممکنه بعضی از صفحات سایتتون رو به عنوان Crawled but Not indexed و یا Found but not indexed علامت گذاری کرده باشه که این به این معنا هست که اون صفحه از سایتتون توسط گوگل شناسایی شده اما یا به طور کامل آنالیز نشده و یا اینکه محتویات اون صفحه با سایت های دیگه مشابه هست و گوگل برای اینکه مطالب تکراری رو کاهش بده، اون صفحه رو از نتایج خودش حذف کرده.

اگه مطالب سایتتون رو به طور دستی خودتون بنویسید و از منابع دیگه ای کپی برداری نکرده باشید، از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشید چرا که هرقدر عنوان مطالب تکراری باشه، محتوای اختصاصی سایتتون می تونه به شما توی ایندکس بهتر مطالب کمک کنه.

یکی از ابزارهایی که می تونید ازش استفاده کنید تا ببینید آیا اون مطلبی که می خواهید داخل سایت منتشر کنید، قبلا توسط سایت های دیگه منتشر شده یا خیر، می تونید از ابزار Plagiarism Checker استفاده کنید.

زمانی که وارد این سایت بشید، یک کادر متنی بزرگ مشاهده می کنید. مطلب مورد نظرتون رو تا 1000 کاراکتر داخل این کادر وارد کنید و بعد روی کلید Check Plagiarism کلیک کنید. کمی صبر کنید تا مطلب وارد شده رو انالیز کنه. در نهایت بهتون به صورت درصدی نشون میده که مطلب که وارد کردید چند درصدش کپی و چند درصدش اختصاصی هست. البته توجه کنید اگه مطلبی رو به طور دستی و اختصاصی نوشته باشید، ممکنه بعضی از جمله بندی هاش به صورت اتفاقی تکراری از آب دربیاد که اگه اون درصد از 40 درصد بالاتر نباشه، نیازی به نگرانی نیست.