آموزش فعالسازی تابع allow_url_fopen در cPanel

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-17 10:56:43

تابع allow_url_fopen یک تابع در PHP است که توانایی مدیریت و پردازش لینک های سایت را به ما میده! یعنی با این تابع، اسکریپت می تونه لینک هایی رو برای صفحات و مطالب سایت تولید و پردازش کنه و با اینکار می تونیم از توابع PHP وابسته مثل allow_url_include برای کنترل مکانیزم آدرس دهی استفاده کنیم.

اکثر اسکریپت های پیشرفته و حرفه ای از این تابع استفاده می کنند پس اگه در مراحل نصب با خطای غیرفعال بودن این تابع مواجه شدید، از این طریق می تونید فعالسازی کنید:

 

از طریق سی پنل

در پنل های جدیدتر، گزینه ای به نام Select PHP Version در اختیار ماست که بتونیم کنترل بیشتری رو توابع PHP و نسخه اون داشته باشیم. اگه وارد این قسمت از سی پنل بشید، در بالای صفحه دو تب به نام های Extensions و Options مشاهده میشه که در قسمت Extensions می تونید نسخه PHP و ماژول ها رو تغییر بدید و در تب Options می تونید گزینه هایی مثل فعالسازی allow_url_include و حداکثر حجم قابل آپلود، حداکثرحجم صفحات و مطالب مثل upload_max_filesize و حداکثر میزان رم قابل مصرف سایت memory_limit رو تنظیم کنید.

به راحتی وارد این صفحه بشید و در ابتدای گزینه ها، طبق تصویر بالا allow_url_fopen رو تیک بزنید و منتظر باشید تا عملیات فعالسازی کامل بشه. الان می تونید از امکانات اسکریپت مورد نظرتون استفاده کنید.

 

فعالسازی از طریق فایل php.ini

اگه گزینه ی بالا داخل هاستتون وجود نداره اما داخل فایل منیجر فایلی به نام php.ini رو دارید، با قرار دادن این دو خط کد داخل این فایل می تونید قابلیتی که دنبالشید رو فعال کنید:

allow_url_fopen = On
allow_url_include = On

 

درخواست از هاستینگ

اگه نه گزینه اول رو دارید و نه فایل php.ini باید یک تیکت به هاستینگ بزنید و ازشون بخواهید این تابع رو براتون فعال کنند چون به طور عادی حدود 99 درصد هاستینگ ها این قابلیت رو به طور پیش فرض فعال می کنند برای همه سرویس ها! اگه این قابلیت رو ندارید باید از هاستینگ درخواست کنید.