آموزش اضافه کردن قابلیت ترجمه به افزونه یا قالب وردپرس

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-05-16 06:22:33

ترجمه ها به ما این اجازه رو میدن تا اسکریپت، قالب یا افزونه هایی رو طراحی کنیم که بدون دستکاری کدهای فایل اسکریپت، بتونیم متن های استفاده شده رو به زبان دیگه ای داشته باشیم. حدود 95 درصد اسکریپت ها از زبان های دیگه ای به جز زبان اصلی اسکریپت پشتیبانی می کنند که این رقم خیلی خوبی هست.

وردپرس هم مثل همه اسکریپت ها، امکان استفاده از سیستم چندزبانه رو داره و توسط اون میشه سایت رو با زبان های مختلف به کاربر ارائه کرد. 

قدم اول برای اینکار، تغییر زبان خود وردپرس هست که از "پیشخوان > تنظیمات > عمومی" امکان تغییر زبان ترجمه وجود داره. با اینکار وردپرس شما به یک زبان دیگه ای تبدیل میشه و قالب ها و افزونه ها در صورتی که یک فایل ترجمه زبان برای اون رو داخل خودشون داشته باشند، اون ترجمه ها رو به شما ارائه می کنند.

اما گاهی اوقات شما خودتون طراح قالب یا افزونه وردپرسی هستید و می خواهید از این قابلیت توی محصولتون استفاده کنید. برای اینکار شما باید ترجمه ها و زبان جدید رو به طور کدنویسی روی قالب پیاده کنید که البته زیاد هم سخت نیست.

نحوه حذف و اضافه زبان جدید

در این لینک، پیش از این مقاله خوبی در این رابطه نوشتم که اگه به انتهای تاپیک هم برید، درباره فایل های ترجمه زبان در وردپرس و نحوه اضافه کردن به قالب یا افزونه رو به طور کامل توضیح دادم.