کد وردپرس: ساختن یک شورتکد دلخواه و اختصاصی

مسیح دیندار
مدیریت
عضو شده: 2021-04-12 14:23:35
2021-04-25 09:07:57

شورتکدها در وردپرس بسیار آیتم های کاربردی هستند که به شما این اجازه رو میدن که یک محتوای طولانی ثابت و از پیش تعریف شده شامل متن یا عکس و هر کد و متن دیگه ای رو در هرجایی از سایتتون تنها با استفاده از یک تکه کد کوتاه نمایش بدید!

شورتکدها همونطور که گفتم برای خروجی گرفتن یک متن ثابت کاربرد داره. مثلا شما یک تبلیغات متنی همراه با تصویر برای معرفی یک محصول از سایتتون رو دارید و می خواهید توی بعضی از مطالب یا برگه هاتون این تبلیغات رو بدون اینکه هربار کد اونو مستقیم وارد کنید، بصورت یک میانبر قرارش بدید و نیاز نباشه هر بار دردسر تنظیم کردن متن و تصویرها رو داشته باشید!

این کارو توی وردپرس شورتکد یا به انگلیسی Shortcode انجام میده. برای ساختن چنین چیزی اول باید کد زیر رو داخل فایل functions.php قالبتون قرار بدید و اونو شخصی سازی کنید. محتوایی که قراره خروجی گرفته بشه داخل این کد باید قرار گرفته بشه:

function talkinashortcode() {
return 'سلام! من یک متن ثابت هستم که توسط تاکینا کدنویسی شدم';
}
add_shortcode('talkina_ir', 'talkinashortcode');

کد بالا رو شخصی سازی کنید. اون متنی که به فارسی نوشتم رو می تونید داخلش از متن و تصویر و کدهای HTML دیگه استفاده کنید.

بعد از اون برای خروجی گرفتن این کد، از [talkina_ir] استفاده کنید. به این میگن شورتکد و شما می تونید اینو داخل ابزارک ها، متن مطالب یا متن برگه هاتون استفاده کنید. در زمان ویرایش همین تکه کد نشون داده میشه ولی وقتی به سایت مراجعه کنید می بینید که کدهایی که برای این شورتکد تعریف کردیم خروجی گرفته شده . به همین راحتی